Beyşehir Heyeti 22 Mart Perşembe Günü İlçemizle ilgili yatırım konularını görüşmek üzere Ankara'ya gitti. İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Ak Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, İl Genel Meclisi Üyelerinden oluşan heyete Ankara'da Milletvekillerimiz Gülay Samancı ve Mustafa Akış'ta katıldı.

İlçe heyetimizce bir süre önce İlçemize ziyarette bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a iadeyi ziyarette bulunuldu. Beyşehir bölgesinde yapılan yol çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür edildi.

Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay ziyaret edildi. Beyşehir ile ilgili sorunlar Bakana bizzat iletildi. Eşrefoğlu Camisinin Unesco Dünya Kültür Mirası kesin listesine alınması için sürdürülen alt yapı çalışmaları değerlendirildi.

Kültür ve Turizm Bakanımız Beyşehir'e her türlü öncelik ve desteği vereceğini belirterek Kale Kapısı ve Bedestenin restorasyon çalışmalarını takip ettiklerini vurgulayarak Eşrefoğlu Camisi etrafındaki yapılarda restorasyon faaliyetlerinin hızlandırılması için Bakanlık yetkililerini talimatlandırdı. Ayrıca Eflatunpınarı ve Fasıllardaki Hitit Anıtının da Bakanlık olarak takiplerinde olduğunu belirten Sayın Günay Kubad-Abad Sarayının harap olmuş halinden kurtarılarak ayağa kaldırılması için girişimlerinin olduğu müjdesini verdi.

Kültür Bakanının ziyaretinden sonra Enerji Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci ziyaret edildi. Kilci içerisinde Beyşehir'inde bulunduğu bazı ilçelere doğalgaz getirilmesi konusunda fizibilite çalışması yaptıklarını Beyşehir'deki abone kapasitelerinin doğal gazı hakkettiğini ifade etti.

Sayın Müsteşarın ziyareti akabinde Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürü olarak atanan hemşerimiz Mustafa Onuk'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu ve geç saatlerde heyet İlçemize döndü.