18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi tüm yurtta kutlanıyor. Aynı gün, yapılan etkinliklerle Çanakkale'de vatan toprakları için şehit olan kahramanlar da ebediyete intikal edişinin yıldönümünde anılıyor.

Beyşehir'de şehitler günü nedeniyle protokol tam kadro anıt meydanında bir araya geldi.

Atatürk Anıtı önünde başlayan törene İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Garnizon Komutanı T.Taner Başpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Özyılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata, İşletme Fakültesi Dekan Yard. Murat Sezgin, daire amirleri, oda ve dernek temsilcileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Anıt alanına çelenklerin sunumundan sonra Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Jandarma Başcavuş Çetin DEMECİ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından anıt alanındaki tören sona erdi. Şehitler günü münasebetiyle anıt alanında Beyşehirli Çanakkale şehitlerinin isimlerinin yer aldığı bir tablo da sergilendi.

Beyşehir protokolü daha sonra şehit ve gazi yakınlarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.