VALİMİZ İLÇEMİZDE TÜFEK ÜRETİCİLERİYLE TOPLANTI YAPTI

Valimiz Sn.A.Nezih DOĞAN 28.02.2012 günü İlçemizi ziyaret etti ve tüfek üreticileriyle saat 14:00 te Anamas Otel'de bir toplantı yaptı. Yaklaşık iki saat süren ve İlçe Kaymakamı Muzaffer BAŞIBÜYÜK, İl Jandarma Komutanı Jnd.Kd.Alb.Ercan YAHŞİN, İl Emniyet Müdürü Hüseyin NAMAL, İlçe Belediye Başkanı İzzet TAŞÇI, Huğlu Belediye Başkanı Fehmi TEKİN, Üzümlü Belediye Başkanı Salih ŞENOĞLU ve Ticaret Odası Başkanı Salih GÜL'ün de katıldığı toplantıda yaklaşık 50 adet tüfek üreticisi hazır bulundu.

Toplantıda tüfek üreticilerinin sorunları bütün detayları ile masaya yatırıldı. Türkiye'nin savunma sanayine gerekli malzemelerin temininde kendilerine fırsat verilmesi durumunda bunu kolaylıkla karşılama kapasitelerinin olduğunu söyleyen silah üreticileri, yivli tüfek üretimi için bölgedeki üreticilere izin verilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca CIP ve SAAMİ 'den akredite bir test laboratuarının TSE tarafından Konya'da kurulması durumunda bölgedeki üretimin standardının yükseleceğini ve ihracatta karşılaşılan bir çok problemin aşılacağını belirttiler.

Vali Sn.Aydın Nezih DOĞAN ise tüfek üreticilerinin isteklerinin büyük bir kısmını zaten bildiğini ve takip ettiğini, test laboratuarı konusunu da takip edeceğini belirtti.

Büyüyerek markalaşmanın önemini vurgulayan Vali DOĞAN, bunu başarmanın yolunun da hem kalitede hem de resmi prosedürlerde devletin belirlediği kurallara titizlikle uyarak küçük firmaların güçlerini birleştirmesi olduğunu özellikle belirtti.