Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım beraberinde Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Bakanlık Müsteşarı Mehmet Habip Soluk, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan ve İlimiz Milletvekilleri Gülay Samancı, Hüseyin Üzülmez ve Harun Tüfekçi ile 04/03/2012Cumartesi Günü İlçemizi ziyaret etti.

Eşrefoğlu Camii önünde Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı ve halk tarafından karşılanan Sn. Bakan ve beraberindeki heyet önce Eşrefoğlu Camiinde incelemelerde bulundu.

Burada Cami görevlisi tarafından Camii'nin tarihi ile ilgili bilgiler verildi. Eşrefoğlu Camii'ne hayran kalan Bakan Yıldırım daha sonra Beyşehir Gölü içerisinde demirli bulunan gezinti yatında kendisine ikram edilen tarhana yedi ve çayı içti. Burada İlçenin sorunları hakkında kendisine kısa bilgi verildi ve talepler iletildi. Özellikle Gembos yolunun bir an önce ulaşıma açılması ve Beyşehir Konya yolunun duble yol çalışmalarının bitirilmesi isteğini yerine getirmek için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten Yıldırım, Beyşehir Gölünün değerlendirilmesinin ve korunmasının önemine vurgu yaptı. Gölde su sporları faaliyetlerinin de önemli olduğunu belirten Yıldırım Balıkçı barınağı konusunda gelen talebin ise inceleneceğini belirtti.

Tarihi taş köprüyü de gezdikten sonra Ak Parti İlçe Başkanlığında partililerle bir toplantı yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM akşam saatlerinde Beyşehir-Konya duble yol çalışmalarının yapıldığı yol üzerinden Konya'ya hareket etti.