OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANDI

Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Beyşehir Ticaret Toplantı Salonunda 13/12/2012 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Beyşehir Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, Konya İl Genel Sekreter Yardımcısı Osman Günaydın, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Organize Sanayi Bölge Müdürü de katıldı.

Toplantıda Kaymakam Muzaffer Başıbüyük'ün açılış konuşması ve genel değerlendirmesinden sonra Organize Sanayi Bölgesinde teşvik kanunundan itibaren geçen 1 yıllık süreçte yapılan çalışmalar ele alındı. Bölge içerisinde faaliyette olan 3 fabrikada 125 kişiye istihdam sağlandığını, ve yakın gelecekte istihdamın daha da artacağını ifade etti.

OSB Kanununun Geçici 9. maddesine istinaden %90 oranında arsa teşvikinden faydalanmak için bugüne kadar ilçe içinden ve dışından bir çok firmanın başvurduğunu, bunların içerisinden 4 tanesinin inşaat ruhsatını alıp 2 tanesinin inşaatına başladığını, 1 yıllık proje sürecinde olan 8 firmanın bulunduğunu, bu teşvik kanununun 2013 Ağustos ayına kadar süreceğini ilçemiz içinden ve dışından yatımcıları beklediklerini, konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini belirtti.

Ayrıca toplantıda Organize Sanayi Bölgesinin 2013 yılı Bütçesin görüşülerek kabul edildi. Toplantıda yatırımcıları teşvik edici faaliyetlerin yapılması, İstanbul İzmir Konya gibi şehirlerdeki Beyşehirli yatırımcıların davet edilmesi kararları da alındı….