OKULLAR HALKIN KULLANIMINA AÇILIYOR

İlçemizde 20.02.2012 tarihinde imzalanan 'Okullar Hayat Olsun' Protokolü ile İlçe Merkez/Kasaba ve Köylerindeki okulların halkın kullanımına açılması için adım atıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve katılımcı gönüllü belediyeler işbirliğinde geliştirilen Okullar Hayat Olsun Projesinin Beyşehir İlçesinde de uygulanması için 20.02.2012 Pazartesi günü İlçe Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünde ilçemizdeki tarafların katılımıyla protokol imzalandı.

İmza törenine Beyşehir Kaymakamı Muzaffer BAŞIBÜYÜK, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet TAŞÇI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAŞDELEN, Orman İşletme Müdürü Şambaz ARIK ile 16 Kasaba Belediye Başkanı katıldı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Muzaffer BAŞIBÜYÜK; proje ile örgün eğitim saatleri dışında okulların bahçelerinin, kütüphanelerinin, bilişim teknolojisi sınıflarının, çok amaçlı salonlarının ve spor alanlarının velilerin, öğrencilerin, mahalle sakini gençlerinde kullanımına açılacağını belirtti. Bu uygulama ile milletimizin vergileri ile yapılan okullarımızın sadece ders saatlerin değil, günün diğer zamanlarında da kullanılarak kaynak israfının önleneceğini belirten BAŞIBÜYÜK, ayrıca öğrencilerin, gençlerin boş zamanlarda okulun alanlarını, kütüphanelerini, bilgisayar sınıflarını kullanarak güvenli ortamda sosyal, kültürel ve sportif etkinlik yapabileceklerini belirtti.

Velilerin ve mahallelinin de okulu kullanarak sahipleneceğini, okulların artık nefes alınacak bir mekan olacağını söyledi.

BAŞIBÜYÜK; 'Bu projenin uygulanmasında proje paydaşlarının özverili olarak çalışması gerekiyor, bu çalışma ile başarılı bir sonuç alınacağından eminim. Projenin milletimize hayırlı olsun' dedi.