Kaymakamımız Sayın Muzaffer ŞAHİNER ve Belediye Başkanı Murat ÖZALTUN eşleriyle birlikte Çiçekler Mahallesinde şehit annesi Ayşe KAYA’yı ziyareti ettiler. Ziyaret sırasında, Devletin ve Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini belirterek, şehitlerin aile ve yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu, şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu, bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını belirten Kaymakamımız Sayın Muzaffer ŞAHİNER, “Bizler ne yapsak vatan ve bayrak uğruna, evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir.” dedi.
 
Beyşehir Belediye Başkanı Murat ÖZALTUN’ da, hem şehit ailelerinin varsa sorunlarının çözümü, hem de onların yalnız olmadıklarını hissettirmemek adına zaman zaman bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.
 
Daha sonra ilçe merkezinde, Hüseyinler Mahallesinde ve Yazyurdu Mahallesinde de bazı aileleri evlerinde ziyaret ederek dert ve taleplerini dinlediler.