Kaymakamımız Muzaffer BAŞIBÜYÜK, 2012-2013Eğitim-Öğretimyılında yasal düzenlemeylebaşlatılan 4+4+4 sisteminin uygulanmasında karşılaşılan sorunların giderilmesiamacıyla, okullarda yapılan inşaat ve tadilat çalışmalarını yerinde incelemek için Karadiken köyü ile Üstünler, Kayabaşı, Adaköy, Yeşildağ, Kurucuova ve Gölyaka beldelerine gitti.

Eğitim- Öğretim döneminin başlaması ile birlikte, okullarımızın yeni sisteme en uygun ve hızlı bir şekilde hazırlanması için Köylere Hizmet Götürme Birliğine İl Özel İdaresi ve Genel Bütçeden toplam 997.000,00 TL ödenek aktarıldı.

Temin edilen bu ödenekle, 4+4+4 eğitim sisteminin uygulanmasında tespit edilen eksiklikler ve okullarımızın diğer fiziki eksikliklerinin giderilmesi için ilçe merkezi, belde ve köylerimizde toplam 39 adet okulda çalışma başlatıldı.

Bu çalışmalar; köylerde yeni açılan 5 adet ilkokulda wc yapımı, 7 adet okulda yakıt dönüşümü, diğer okullarda da genel bakım onarım olmak üzere toplam 47 adet çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalardan 30 tanesi tamamlanmış olup, 10 adet okulda halen çalışmalar devam etmektedir. 7 adet çalışma ise ihale aşamasındadır.