İlçemiz Kaymakamı Muzaffer BAŞIBÜYÜK ve Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı A. Hamdi HATİPOĞLU, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi inşaatı ile Fen Lisesi inşaatında 20.09.2012 Perşembe günü incelemeler yaptı.

Hemşehrimiz hayırsever iş adamı Kamil AKKANAT, 05.03.2012 tarihinde Valiliğimizle yaptığı protokol ile 12 derslik, 2 iş eğitim odası, 4 işlik/atölye, 4 bireysel çalışma odası ve farklı donatı alanlarından oluşan, ilçemiz ve çevresindeki özürlülere hizmet verecek olan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezini yaparak Milli Eğitime devretmeyi taahhüt etmişti. Sayın Akkanat, protokolden kısa bir süre sonra inşaat faaliyetine başlayarak okulun kaba inşaatını tamamladı.

Hayırsever iş adamı Fetullah BAYIR' ın 20.05.2011 tarihinde Valiliğimizle yaptığı protokol ile 16 derslikli fen lisesi binası, spor salonu ve 300 kişilik öğrenci yurdunu anahtar teslimi Milli Eğitime devretmeyi taahhüt etmişti. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Kaymakamımız, okul inşaatına başlanılması nedeniyle memnuniyetini dile getirerek yapılan protokol çerçevesinde inşaatın bir an evvel tamamlanarak eğitim-öğretime kazandırılması temennisinde bulundu.