Konya Sanayici ve İş Adamları Derneğinin 13-16 Eylül tarihleri arasında 'İki Başkent Buluşuyor' temalı KONEXPO 1. Sanayi ve Kültür Etkinliğinde İlçemizin standı büyük ilgi gördü.

Etkinlikler çerçevesinde 12 Eylül Akşamı Tozkoparan'daki Polis Kültür Merkezinde gala yemeği düzenlendi. Konya'lı iş adamları ve başta hemşehri dernekleri olmak üzere ilçemizde görev yapan üst düzey bürokratlar ile Konya'lı bürokratların bir araya geldiği yemekte Konya'nın bulunduğu konumu muhafaza ederek işadamlarının bilgi ve tecrübe birikimlerini bir araya getirerek daha büyük atılımları yapabileceğini vurgulayan konuşmalar yapıldı. Katılımcılar birbiriyle tanışarak kaynaştı.

13 Eylül'de Feshanedeki fuar merkezinde gerçekleştirilen açılış ise oldukça coşkulu geçti. Açılışa Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer DİÇNER, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen BAĞIŞ, Konya Valimiz Sayın A. Nezih DOĞAN, İstanbul ve Konya Büyükşehir Başkanları Sayın Kadir TOPBAŞ ve Sayın Tahir AKYÜREK, Üniversite Rektörleri, Kaymakamımız Muzaffer BAŞIBÜYÜK, ilçe Belediye Başkanı İzzet TAŞCI çok sayıda bürokrat ve iş adamları katıldı.


Fuara İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Belediye Başkanlığı ve Beyşehir Ticaret Odası ortak bir stant açarak İlçemizin güçlü bir şekilde temsilini sağladı.


Standımız başta Valimiz Aydın Nezih DOĞAN, Milletvekillerimiz Mustafa AKIŞ, Mustafa BALOĞLU, Mustafa KABAKÇI, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Selçuklu Üniversitesi Rektörü Hakkı GÖKBEL, iş adamımız Ali AKKANAT, Sanatçı Uğur ASLAN olmak üzere çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve işadamı tarafından ziyaret edilerek büyük ilgi gördü.


Kaymakamımız Muzaffer BAŞIBÜYÜK ve Belediye Başkanı İzzet TAŞÇI 13 Eylül günü akşam yemeğinde ise İstanbul'da yaşayan Beyşehir'li işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelerek ilçemizin önemli sorunları ve bu sorunların aşılması için fikir alış verişinde bulundu.


Kaymakamımız Muzaffer BAŞIBÜYÜK; ilçemizin tanıtımı için bir fırsat olan bu tür organizasyonlara katılımın çok önemli olduğunu, bu tür organizasyonların ilçemizin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtılmasına ve sanayi, ticaret ve turizm kapasitesinin arttırılmasına ciddi katkı sağlayacağı değerlendirmesini yaptı.