Valimiz Sayın Aydın Nezih DOĞAN ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK' in de katıldığı, ilçemizin doğal güzellikleri ve ormanlarıyla ünlü İslibucak-Dedegül arasındaki yürüyüş 07.10.2012 günü gerçekleştirildi.

Kaymakamımız Sayın Muzaffer BAŞIBÜYÜK, Konya Milletvekili Sayın Mustafa KABAKÇI, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Mustafa ÖZDEMİR, Beyşehir Belediye Başkanı Sayın İzzet TAŞÇI, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Nedim ÖZATA, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği üyeleri ile Beyşehir' li doğa meraklıları İl'den gelen bürokratlarla yürüyüş için sabah saat 06.00' da Beyşehir'de buluştu.

Beyşehir'de tarihi Taşköprü önü ve BSA Kanalı kıyısında yapılan sabah kahvaltısından sonra İslibucak mevkiine hareket edildi. Yaklaşık bir saat süren yolculuktan sonra yürüyüş parkuruna varıldı ve İslibucak-Dedegül yürüyüşü başladı.

1500 metre rakımlı noktadan başlayan yürüyüş boyunca, görsel peyzaj zenginlikleri, kekik kokuları, kuş cıvıltıları, endemik bitkileri, Kubad-Abad sarayının bulunduğu bölge ve Beyşehir Gölü tüm güzellikleriyle katılımcıları adeta büyüledi. Arada verilen molalarla 10 Km uzunluğundaki yürüyüş parkuru 1990 rakımlı Dedegül mevkiinde sonuçlandırıldı.