Sivil Toplum Örgütleri'nin organize ettiği 'Filistin'e destek israil'e lanet Mitingi' hafta sonu gerçekleştirildi. Beyşehir ve çevresinden binlerce kişinin katildiği mitingde israil'in Filistin'e yönelik saldirilari bir kez daha kinandi.
MitingeBeyşehir Kaymakamı Cumali Atilla, Beyşehir Belediye Başkani Nazif Tekinöz, ilçe Müftüsü Mustafa Tekin, Emniyet Müdürü Osman Bilgin, AK Parti ilçe Başkani Nafiz Huğlu, sivil toplum örgütü ve sendika temsilcileri ile çevre ilçe ve kasaba ve köylerden de gelenlerle birlikte yaklaşik 3 bine yakin vatandaş katildi.
Programa konuşmaci olarak katilan Konya Sivil Toplum Kuruluşlari Başkan'i Latif Selvi'de yaptiği konuşmada, israil'in Filistin'e gerçekleştirdiği saldirilari kinadi.
Latif Selvi, "Filistin'deki kardeşlerimize destek olmak, her zaman onlarin yaninda olduğumuzu dünyaya haykirmak ve kardeşlik görevimizi yerine getirmek amaci ile düzenlenen bu programi organize edenlere teşekkür ediyorum. Alanlari doldurup tepkimizi dile getirmenin çözüm olmadiğini biliyoruz. Ancak insanlik görevimizin asgarisi olan bu mitingler bizim Filistin'e olan bağliliğimizi ve dostluğumuz gösterir." dedi.