Yoğun Kar Yağışı Beyşehir'de de Okulların Tatil Olmasına Sebep Oldu.

Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle bir çok ilde okullar tatil edilirken, İlçemizde de kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime 17.02.2012 tarihinde 1 gün ara verildi.
Beyşehir Kaymakamı Muzaffer BAŞIBÜYÜK İlçemizde 17.02.2012günün ilk saatlerinde yoğun şekilde başlayan kar yağışı zaman zaman tipiye dönüşmüş, bazı köy ve kasabalarımızda buzlanmanın meydana gelmesi ve meteoroloji raporunda kar yağışının 17.02.2012 tarihinde gün boyu devam edeceğinin belirtilmesi nedeniyle İlçe Hıfsısıhha Kurulu Kararıyla Cuma günü ilk ve orta dereceli okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.
İlçemizin 38 yerleşim yerinde 9 taşıma merkezine 800 ilköğretim öğrencisi, ayrıca farklı yerleşim yerlerinden 345 ortaöğretim öğrencisi taşınmaktadır.İlçe merkezinde de öğrenci velilerinin bir kısmı öğrencileri servislerle okullara intikal ettirmektedir. Yollardaki buzlanma ve tipi nedeniyle ulaşım güvenliğinin riskli oluşu, öğrencilerin can güvenliğinin her şeyin üzerinde oluşu bu kararın alınmasında etkili oldu.