Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen törende cübbe ve kep giyen öğrenciler, mezuniyet heyecanı yaşadı.

S.Ü.Beyşehir Ali Akkanat Yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet törenine Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon Komutanı Binbaşı Taner Başpınar, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Özyılmaz, SÜ Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Çelik, SÜ Beyşehir A.Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Alagöz, akademisyenler, kurum amirleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Törende kürsüye gelen Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aziz Öztürk, 22.dönem mezunlarını veren yüksekokulda öğretim yılının son günlerinde buruk bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Yaklaşık 500 öğrenciyi 7 ayrı bölümden meslek elemanı olarak mezun ederek ülke turizmi, ticari hayatı ve sanayisine kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Öztürk, "Kısacası ülkemizin aydınlık geleceğine güç kattığımıza inanıyoruz."dedi.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise konuşmasında, Türkiye'nin en büyük zenginliğinin gençliği olduğunu vurguladı. Ülkenin gelecekteki hedeflerine katkı koyacakların da gençler olduğuna dikkati çeken Başıbüyük, "Ülkenin geleceği onlara bağlı ve onları ümit tomurcuğu olarak görüyorum" diye konuştu.

Mezun olacak öğrenciler adına konuşan okul birincisi Fatmanur Küçüksayar'ın konuşmasının ardından törene katılan bazı isimlere plaket takdim edilirken, protokol mensupları cübbe ve kep giyen öğrencilere diplomalarını verdi.

Diplomalarına kavuşan öğrenciler toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirirken ardından keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın coşkusunu yaşadı.