Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 73. yıldönümünde Beyşehir'de yapılan etkinliklerle anıldı.

Anma etkinliklerinin ilk bölümü Anıt alanındaki Atatürk anıtı önünde yapıldı.Anıta çelenk bırakılmasının ardından saat 09.05′te Bayraklar yarıya indirilerek çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Anıt alanındaki törene Beyşehir Kaymakamı Muzaffer BAŞIBÜYÜK, Garnizon Komutanı Personel Kıdemli Binbaşı Taner BAŞPINAR, İlçe Belediye Başkanı İzzet TAŞCI, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hakan ÖZYILMAZ, S. Ü. Beyşehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ramazan GÖRAL, askerî erkân, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ile bir grup öğrenci katıldı.

Atatürk anıtı önündeki törenin ardından Atatürk İlköğretim okulu tarafından hazırlanan anma programına geçildi. Saat 10′da saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda konuşmalar, şiirler, orotoryo gösterisi ile öğrencilerden oluşan koro gösterisini sundu. Müzik öğretmeni Tayfun KORKMAZ ve bir öğrenci kısa bir müzik dinletisi sunduktan sonra program sona erdi.