İlçemiz Beyşehir'e yaptıkları eğitim ve ekonomik yatırımları sayesinde tüm bölge halkının sevdiği, saydığı Akkanat ailesinden Kamil Akkanat İlçemize yeni bir eğitim yuvası daha kazandırıyor.

Hayırsever iş adamı Kamil Akkanat'ın İlçemize yaptıracağı 12 derslikli Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Binası'nın protokolü Konya'da 5 Mart Pazartesi günü imzalandı.

Konya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Akkanat katıldı.

Vali Doğan, protokol töreninde yaptığı konuşmada; 'Akkanat Holding'in çok sayıda eğitim binasına katkı yaptığını, Konya'da bulunan İş Eğitim Merkezi'nin Beyşehir'e de kazandırılacak olmasının önemli olduğunu, bu projenin engellilere yönelik kamu hizmet alanının genişlemesi anlamına geldiğini söyledi. Beyşehir ve çevresindeki bölgelerde bulunan engelliler de bu merkezden yararlanabilecek' dedi.

Doğan eğitim ile ilgili konulara gönülden destek veren Akkanat Holding'in eğitim yatırımlarına devam edeceğini inandığını bildirdi.

İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise 'Akkanat Holding bu güne kadar hem yükseköğrenim alanında hem de ilk ve ortaöğrenim alanında bir çok yatırım yaparak milletimize hediye etmiştir. Ancak bu günkü protokolün konusu olan eğitim kurumu, toplumumuzda görece daha çok ilgiye ve desteğe ihtiyacı olan engellilere hizmet vereceği için ayrı bir anlam taşımaktadır. Kendilerine eğitime ve İlçemize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.' dedi.

Hayırsever iş adamı Kamil Akkanat ise okul yerinin tahsisi konusunda katkı sağlayanlara teşekkür etti ve okulun hayırlı olmasını diledi. Kamil Akkanat okulu 2012-2013 Eğitim Öğretim yılına yetiştirmeye çalışacaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından 12 derslikli Eğim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Binasının protokolü imzalandı.