Beyşehir İlçesinde geleceğe daha yeşil bir Beyşehir kazandırmak için ağaçlandırma şöleni düzenlendi. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Beyşehir'e bağlı Üçpınar Köyü İlköğretim Okulunda ağaçlandırma şöleni gerçekleştirildi.

Programa Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra, Beyşehir Orman İşletme Müdürü Şambaz ARIK tarafından açılış konuşması ve Üçpınar İ.Ö.O. öğrencilerinin hazırlamış olduğu skeç ve tiyatro gösterileri yapıldı. Program Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğünün hazırlamış olduğu slayt gösterisi ve öğrencilerin orman konulu şiir ve şarkıları ile devam etmiştir. Son olarak da Konya'da yapılan ağaçlandırma çalışmalarının başlangıcı ve son hali film eşliğinde gösterilmiştir.

Programın dışarıda yapılan bölümünde ise Üçpınar İ.Ö.O. nun bahçesi ve çevresine sedir, karaçam, servi, çınar türlerinden yaklaşık 100 adet boylu fidan dikimi yapılmış, fidan dikimine Kaymakam Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Beyşehir İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Özdemir, Orman İşletme Müdürü Şambaz Arık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, İlçe Müftüsü Mustafa Tekin, ve tüm Daire Amirleri iştirak etmişlerdir. Böylelikle Beyşehir'de 20 Şubat 2012 tarihinde imzalanan Okullar Hayat Olsun Projesi Uygulama Protokolü de ilk olarak burada hayata geçmiş oldu.

Fidan dikiminden sonra katılımcılara gözleme ve ayran ikramı yapıldı. İkramın ardından katılan halka yaklaşık 600 adet sedir ve karaçam türlerinden fidan ile dergi ve broşür dağıtımı yapılarak program sona ermiştir.