23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 91. yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Kutlamayla ilgili ilk tören Anıt alanında yapıldı. Saat 09.15′te resmî ve özel kuruluşların Anıt'a çelenk koyması, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türk büyüklerinin manevî huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşı'nın okunmasıyla buradaki tören sona erdi. Kutlamalara saat 10.00'dan itibaren 75′nci yıl Cumhuriyet Stadyumu'nda devam edildi.
Beyşehir Kaymakamı Cumali ATİLLA, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Taner BAŞPINAR ve Beyşehir Belediye Başkanı İzzet TAŞÇI'dan oluşan protokolün öğrenci grupları ve ilçe halkının bayramını kutlamasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAŞDELEN yaptı. Bahçelievler Kasaboğlu İ.O. öğrencisi Şule BÜYÜKBOĞA'nın öğrenci andını okuması, Ali Rıza Celeboğlu İ.O. öğrencisi Furkan DOĞAN ve Toki İ.O. ingilizce öğretmeni Didem KILIÇ'ın günün anlam önemine ilişkin yaptığı konuşmalardan sonra tören geçişi yapıldı. Atatürk İ.O. öğrencisi Kübra AKTAŞ'ın okuduğu şiirin ardından Eşrefoğlu İ.O. folklor ekibi gösterisini sundu. Ali Rıza Celeboğlu İ.O. öğrencisi Gökçen KIR'ın okuduğu şiirin ardından ise kız ve erkek öğrenci grupları ilk gösterilerini sundu. Bahçelievler Kasaboğlu İ.O. öğrencisi Fatma Seher ERDOĞAN'ın okuduğu şiirden sonra Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri step gösterilerini sundu. Eşrefoğlu İ.O. öğrencisi Mehmet Can SÜTOĞLU'nun okuduğu şiirden sonra Özel Gönül İ.O. folklor ekibi gösterisini sundu. Kız ve erkek öğrenci gruplarının ikinci gösterilerini sunmasının ardından final tablosu oluşturuldu.
Bayram etkinliklerinde, kız ve erkek öğrenci gruplarının gösterileri ilgiyle izlendi.
Bayram kutlamaları sonunda gerçekleştirilen final tablosunda öğrenci gruplarının saha içerisinde oluşturduğu Ay Yıldızlı Türk bayrağı izleyenler ve protokolden yoğun alkış aldı. Protokolün görevlileri tebriklerinin ardından kutlamalar sona erdi.