18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü münasebetiyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törene Kaymakamımız Sayın Muzaffer ŞAHİNER, Garnizon Komutanı Sayın Alper ARIKAN, Belediye Başkanı Sayın Murat ÖZALTUN, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Buğra TÜRKER, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yalçın URLU, İlçe Emniyet Müdürü Sayın İbrahim TAŞDEMİR, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve bir grup öğrenci katıldı.
 
Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerin ardından, ilçe protokolü alanda açılan fotoğraf sergisini gezdi. Tören alanında katılımcılara, Çanakkale'de çoğu şehit düşen Türk askerinin günlük yemek istihkakı olan üzüm hoşafı ve ekmek ikramında bulunuldu. Daha sonra Şehit Aileleri ve Gazilerimiz ile birlikte İlçe Şehitlik Anıtı ziyaret edilerek dualar okundu.
 
Fetullah Bayır Fen Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinlikler ve oratoryomla devam eden anma programı, Şehit Aileleri ve Gazilerimizin onuruna verilen öğle yemeği ile sona erdi.